SPECIÁLNÍ NABÍDKA PRO ŠKOLY


Dobot Magician je skutečně vynikající edukativní robot, který nabízí nejmodernější způsoby výuky.
Přesvědčte se prosím sami, školám nabízíme praktické představení robota.

 

Víme, že finančních prostředků ve školství není nazbyt, ale výuka robotiky je důležitá pro naši budoucnost.
Pro školy máme cenově velmi výhodnou nabídku.
Nabízíme i program pronájmu robotů.

 

Obáváte se složité obsluhy robotů, máte obavy z problémů se začleněním do výuky?
Nabízíme bezplatné semináře a výukové materiály.
Pro více informací k výukovým materiálům klikněte zde.

 

Zaujala Vás naše nabídka? Máte dotazy, potřebujete poradit?

Kontaktujte nás
Telefon: +420 607 170 914
E-mail: roboty@controltech.cz

 


NAPSALI O ROBOTECH

 

Mgr. Lukáš Kačer, ředitel
6. Základní škola Kolín V.
https://www.6zskolin.cz/2020/05/15/dobot-magician/

S cílem rozšiřování technické výuky a zařazování moderních technologií do vzdělávacího procesu i na základních školách se žáci seznamují s novým robotem v rámci kroužku Malý technik. Robotiku a s tím spojené logické myšlení máme v plánu postupně zařazovat a využívat i v běžných hodinách. S velkým nadšením zvládli oživení nového robota žáci 6. ročníku. Škola zahájila spolupráci s firmou ControlTech s. r. o., která škole velice ochotně zapůjčila právě tohoto robota DOBOT Magician.

 

 

Ing. Pavel Stejskal
Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kutná Hora

Dobot Magician je perfektním nástrojem při výuce robotiky a programování. Představuje mezičlánek mezi jednoduššími aplikacemi obsahující různé druhy aktorů a senzorů založených často na platformě Arduina a skutečnými průmyslovými roboty, jejichž naprogramování je už složitější. Podpora mnoha programovacích jazyků rozšiřuje okruh žáků, kteří zvládnout Dobota snadno naprogramovat. Po pár minutách od zapnutí jsou tak schopni dobota oživit a pracovat s ním. Žáci velice vítají i snadnou možnost výměny nástrojů pro kreslení, laserové gravírování nebo 3D tisk. V současné době mají možnost pracovat na dvou Dobotech a vytvářet tak i úlohy, při kterých spolupracují. Často by rádi řešili i rozsáhlejší úlohy s více doboty nebo příslušenstvím jako je lineární pojezd, pásový dopravník nebo robotické vidění.

 

 

Otakar Pancner
Střední průmyslová škola Otrokovice

Ve Střední průmyslové škole Otrokovice pracujeme s Dobotem již 2 roky. V rámci výuky IKT i v rámci projektů IKAP se stal nedílnou součásti a mezi žáky je práce s robotem velmi oblíbená. Velmi intuitivní a logicky pochopitelná práce v začátku, kdy se žáci seznamují s programováním a vlastní obsluhou robota ve své podstatě neumožňuje neúspěch v práci. To je pro žáky natolik přitažlivé, že se po velmi krátké době pouští do náročnějších aplikací. Robot slouží i k prezentaci výukových pomůcek v rámci akcí ve veřejném prostoru (Den Zlínského kraje, dny řemesel, burzy škol, prezentační dny pořádané Hospodářskou komorou ZK a další). Našim cílem je v brzké době vybudovat robotickou učebnu s maximální možnou variabilitou práce s roboty a s možností sestavení robotických linek s nejrůznější funkčností.

 

 

Ing. Mgr. Petr Hart, DiS.
VOŠ, SPŠ automobilní  a technická České Budějovice

Naše škola používá roboty DobotMagician Edu při odborném výcviku oboru Mechatronik, kde se žáci naučí základy robotiky prostřednictvím robotů Dobot Magician Edu a nabité zkušenosti a dovednosti pak použijí v praxi. Dále jeho možnosti využíváme v rámci hodin ICT pro názornou aplikaci algoritmizace a  programování u studijních oborů Mechanik seřizovač, Diagnostika motorových vozidel, Autotronik a Konstrukce a design vozidel, a při mimoškolních aktivitách, jako jsou kroužky, workshopy apod. Doboty též využíváme velmi hojně při výuce Programování, Mechatroniky a Automatizace na naší vyšší odborné škole u oboru Elektrotechnika – elektromechanické systémy. V neposlední řadě používáme roboty při projektových dnech pro základní školy  pro zatraktivnění výuky programování v návaznosti na strategii 2030+.

 

 

Kateřina Fexová
Střední průmyslová škola Ostrov

Výukové roboty Dobot naše škola pořídila nedávno v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu v Karlovarském kraji pro výuku našich studentů a aktivity se žáky ZŠ. Důvodem pro toto rozhodnutí byl fakt, že Dobot přibližuje techniku a robotiku žákům, studentům i učitelům natolik, že se objevováním a hraním si i rádi učí.

 

 

Ing. Daniel Honc, Ph.D.
Fakulta elektrotechniky a informatiky
Katedra řízení procesů Univerzity Pardubice

Z důvodu příznivé dostupnosti, možnosti využití otevřených vývojových nástrojů a snadné údržby je Dobot Magician na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice používán pro laboratorní ověřování vyvíjených algoritmů strojového vidění zejména při aplikacích typu bin-picking.

 

 

Ing. Radek Štohl, Ph.D.
Vysoké učení technické v Brně
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
Ústav automatizace a měřicí techniky

Na Ústavu automatizace a měřicí techniky, Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně pomocí Dobotů Magician realizujeme  ve výuce část inteligentní továrny, především kooperace dvou robotů a PLC řady Micro800. Uvedené roboty jsou používány z důvodu jejich malých kompaktních rozměrů a bohatého příslušenství.

 

 Distribuci a prodej robotů pro Českou a Slovenskou republiku zajišťuje

CONTROLTECH
www.controltech.cz
Telefon: +420 607 170 914
E-mail: roboty@controltech.cz