DOBOT M1

 

Jedná se o robota vhodného k montáži na pracovní stůl. Díky svým rozměrům a nízké hmotnosti není problém robota snadno přemisťovat a samotná instalace nevyžaduje žádné speciální uložení. Maximální dosah robota je 40 cm a pro většinu menších aplikací je zcela dostačující. Dokáže manipulovat s předměty o váze až 1,5 kg, rychlostí až 2000 mm/s a s přesností na 0,02 mm. Konstrukce ruky robota se skládá ze dvou spojených ramen, které se pohybují v ose XY. Celá robotická ruka se pak dále pohybuje i v svislé ose Z.

Magician


Robota je možné osadit celou řadou uchopovacích gripperů a dalšího příslušenství. Z nabídky výrobce můžeme jmenovat vakuový a pneumatický gripper pro aplikace typu "pick-and-place", Laser Kit pro gravírování a nebo 3D Printing Kit, který robota změní v 3D tiskárnu. Grippery lze snadno a rychle vyměňovat a robota tak můžete využít na celou řadu různých operací.

Magic příslušenství

Neméně důležitou vlastností robota M1 je snadné programování a uvedení do provozu. Potřebný software je ke stažení zdarma a vybrat si v něm můžete tři způsoby programování. Nejjednodušší je tzv. učení, kdy ruku robota ručně umístíte do požadované pozice, kterou v programu kliknutím myši uložíte. Nepotřebujete tedy žádné znalosti programování. Pro pokročilejší programování můžete využít předpřipravených barevných bloků, do kterých jen zadáte potřebné hodnoty a nemusíte se trápit syntaxí příkazů. Pro zkušené programátory je k dispozicí standardní prostředí pro psaní programového kódu v jazyce PYTHON a i zde jsou pro usnadnění připravené jednotlivé příkazy i s užitečnou nápovědou.

Magician Lite

 

 

 

 

Technická specifikace ke stažení ve formá PDF

 


 


Distribuci a prodej robotů pro Českou a Slovenskou republiku zajišťuje

CONTROLTECH
www.controltech.cz
Telefon: +420 607 170 914
E-mail: roboty@controltech.cz